top of page

Východ slunce nad Geroldsee

Aktualizováno: 15. 7.

Tohle jezero nedaleko Garmisch Partenkirchen (Německo) je doslova a do písmene pro všechny. Od zkušených horalů, kteří si chtějí užít kvalitní východ slunce až po pošuky honící lajky, kteří se jezdí fotit do Alp v šatečkách. Pokud jste zkušený horal, raději tenhle článek ani nečtěte, protože Geroldsee je přesně to místo, kam přijedete, vyfotíte milion fotek a jedete zase dál. Není divu, že si známá scenérie horského jezera se skalních masivy v pozadí získala svou pozornost zejména díky Instagramu.

Bosý turista na rozkvetlé louce před jezerem Geroldsee v Německu s panoramaty hor

Při letních prázdninových ránech tu potkáte na východ slunce čekat celé skupiny. Někdo tu čeká s profesionálním foťákem, jiní pouze s iPhonem. Výhodou jezera je, že se na přilehlé široké pláni mohou všichni fotografové rozprchnout, a tak si tu přijde na své každý.

Východ slunce u jezera Geroldsee v Německu

Typickým prvkem fotografií z Geroldsee jsou dřevěné chatky, které místu dodávají tu pravou alpskou atmosféru.


Berte to vždycky po cestě


Geroldsee je místem, které rozhodně nesmíte vynechat, ale zároveň nedává moc smysl jezdit pouze sem. Vždycky se vyplatí místní návštěvu spojit s nějakými dalšími místy v okolí.

Polní cesta při východu slunce u jezera Geroldsee v Německu

Vzhledem k tomu, že je Geroldsee jen kousek od Garmisch-Partenkirchen a rakouských hranic, není nejmenší problém spojit návštěvu s dalšími lokalitami. Mezi nejpopulárnější v okolí patří Eibsee pod nejvyšší horou Německa Zugspitze. Když se pak vydáte kolem Zugspitze na rakouskou stranu, můžete si vyšlápnout k jezeru Seebensee, (o kterém jsem vám tu už kdysi psal) nebo dojet až k Plansee. Já jsem Geroldsee navštívil už nejméně třikrát (vždycky v jiném ročním období) a pokaždé jsem toto místo spojil s nějakým větším výletem.


Umění zaparkovat


Přilehlá vesnice Gerold je doslova obšancovaná cedulemi "zákaz zastavení" nebo "zákaz stání". Nedivím se tomu, že místní musí být na turisty spíše alergičtí, protože jim z jejich návštěvy nekápne vůbec nic. Každý tu chce jen zastavit, kouknout se na jezero a zase odjet. Nemám proto žádnou univerzální radu, kde auto nechat. Vždy se jen prosím snažte být ohleduplní.

K jezeru


Z vesnice Gerold je to k jezeru po rovné cestě necelý půl kilometr. Před vámi se pak bude rozpínat rozlehlý skalní masiv a jezero pod ním. Když si vyšlápnete louku do kopce, budete mít jezero jako na dlani. Právě odtud pochází ty nejlepší fotky. Tenhle zážitek však není o fotkách. Když budete mít štěstí a nebudou vás obklopovat davy fotografů a influencerů, můžete si užít ničím nerušenou atmosféru bavorských Alp v nejlepším slova smyslu.

Kdo by si chtěl udělat výlet trochu delší, může se projít k přilehlému Barmsee. Jak jsem ale psal na začátku, nebudem si hrát na to, že návštěva Geroldsee je nějaký fyzický výkon. :D Jedná se zkrátka o velice populární instaspot, který se však musí líbit každému, kdo má rád hory.


Geroldsee doporučuju navštívit od pozdějšího jara do podzimu. Jezero jsem navštívil i v zimě, ale není to ono. Na podzim může být návštěva paradoxně možná nejlepší, když chytnete období, kdy je všechno pěkně zbarvené. Přeju vám, abyste rovněž na Geroldsee chytli nějakou pořádnou fotogenickou mlhu. To jsou potom fotky ještě na úplně jiné úrovni.

Květiny na louce u horského jezera Geroldsee v německých Alpách

Užijte si výlet a pokud už jste na Geroldsee byli, dejte mi do komentářů vědět, jak se vám místo líbilo, případně pošlete nějaké další tipy, na které jsem zapomněl.


Díky moc!


Tom

 

Tomáš Pejša

🍻 Můj e-shop: www.glasino.cz

📸 IG: https://www.instagram.com/tomas.pejsa/

📹 YouTube: https://bit.ly/35wVelp

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page